Pre nekih godinu dana pocela je da me svrbi jedna "tacka" na ledjima. U pocetku nisam primecivala da se koza na tom delu razlikuje, ali posle nekih mesec dana primetila sam da je malo tamnija od ostatka. Svrab je bio cest, ponekad bih morala na svakih par minuta da se pocesem, mada sam se uglavnom trudila da ga ignorisem u nadi da ce nestati. Pre par dana sam primetila da je nastala ranica na toj tacki koja niti krvari niti zaceljuje ali ne prestaje da svrbi. Napominjem da se trudim da se ne cesem, ali to je cesto refleksna radnja. Sad sam malo zabrinuta sta bi to moglo da bude. Malo mi je bezveze da odem kod lekara i kazem "doktore, svrbe me ledja": d slikala sam to mesto na kozi, pa ako neko ima predstave sta da radim, neka mi pomogne.

    Odgovoreno: 19. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Na osnovu slike ne može mnogo da se kaže, ali se slažem da se vidi ranica.
      moj predlog je da odete na pregled da se samo vidi da li je obična ranica.
      postoje i neke kožne promene koje se ispoljavaju u vidu ranice koja ne zarasta.
      dermoskopijom može lako da se konstatuje o čemu se radi. Nije ništa opasno tako da nemate razlog za brigu ali
      treba u svakom slučaju videti šta je u pitanju.