1. Otac alkoholičar

    Pitanje broj: #142479

    Apropo mog oca alkoholičara zbog kog mi je jako teško i neprijatno, a pogotovo me je sramota kada se on napije u društvu (u gostima) pa onda lupeta gluposti o meni i tako me dovodi u neprijatnu situaciju. Rekli ste da ja moram sebe da zaštitim tako što ću se ograditi od takvog njegovog ponašanja, ali ne razumem i ne znam kako da se ogradim konkretno u takvim situacijama? Možete li mi dati neki savet? Uzgred da kažem, još uvek nisam u finansijskoj mogućnosti da se odvojim od roditelja i da živim sama nezavisno od njih.

    Odgovoreno: 07. 12. 2015.
    • U mom prvom odgovoru sam Vam objasnila, ako se ne varam, kakva je ozbiljna bolest alkoholizam i koje posledice ima na alkoholičara, njegovu porodicu i društvo u celini. Zato je neophodno obratiti se u savetovalište za lečenje bolesti zavisnosti, a oni će Vas uputiti koji način motivisanja za lečenje je najbolji za Vašeg oca. Ako on i dalje ne želi, onda Vi dođite na individualnu psihoterapiju.