1. Udarac prsta

    Pitanje broj: #160108

    Pre nekoliko dana sam zatvorio vrata automobila preko srednjeg prsta na ruci. Ispod nokta je odmah pocrnelo. Nema preloma, snimljeno je. Prst nije oticao prva 3 dana. Onda se uveć ao u udarenom predelu (jagodica prsta) i pojavila se nateklina na koži odmah gde izlazi nokat, vidi se na slici. Ta nateklina je prestala da raste posle 2 dana i stoji kao na slici već 4 dana. Ukupno 8 dana od udarca. Koža je zategnuta, malo svrbi i peče. Boja se ne menja. Kako da tretiram tu nateklinu? Da li je to hematom? Koliko je potrebno da splasne? Za koliko vremena će mi otpasti nokat? Kada otpadne kako da dalje tretiram taj deo prsta? Najajviše me brine ta izraslina. Na slici je i srednji prst druge šake, da vidite razliku.

    Odgovoreno: 19. 12. 2018.

Komentari na pitanje: #160108

    • Dobro veče, nocas sam bila na luna parku na autiće i mali prst mi je bio savijen na volanu i mene kako je udarilo drugo auto ,mene je to zaboljelo i kući kada sam došla vidjela sam natečen prst. Ne znam šta da radim, ostavljam vam sliku.

    • Pre mesec dana, izokrenula sam levu šaku i u isto vreme udarila četvrti prst. Snimljen je, nije slomljen. Nosila sam špatulu 10 dana. Privatno sam snimala ultrazvukom mekih tkiva , sve u redu. Receno mi je da ga razgibavam, jer je bio ukocen i da mazem gelovima sto sam i uradila. Zglob prsta je i dalje otečen /čaura/ a dr ortoped mi.je rekao, da ce ostati takav. Sta mogu da uradim da spadne otok na zglobu?

    • Pre pet dana isekla sam prst na palcu i odmah mi je nateko prst neznam sta da radim jer mi ne zarasta

    • Возила ја тако аутиће и опичи ме неко,није ми добро и дан данас

      Шта да радим

    • Danas me je na fizickom udarila lopta na prst na ruci poplavelo mi je malo oteklo i jako me bole

    • Dobar dan. Kada sam krenula da uzmem loptu rodjak je sutnuo loptu iz mojih ruku, i udario me u prst. Prst je otekao I da kazem nekako naduvao.Ne boli puno, ali seipak plašim.Stavljam obloge redovno, pa me zanima kad I hoce li to proći.Hvala unaprijed

    • Dobro veče...Udarila sam se na vrata u cukalj od prsta ruke,malo ogulila kožu...Odma je oteklo i pomodrelo sad se otok povukao,al je i dalje cukalj i okonjega modar i bas boli kad pomjeram prst...Šta da stavim da ulazim bol?Hvala u naprijed...