Poštovani, pre 10 godina sam imao nešto nalik na uraslu dlaku na repnoj kosti i ta oteklina se iscedila kao kod obične bubuljice. Izašao je sadržaj kada sam se savio da zavežem pertlu. Nakon toga se više nikada nije obnovio. Međutim, pre par dana primetio sam rupicu na koži ispod repne kosti, prečnika 3mm, između gluteusa. Verovatno je tu još od pre 10 godina. Rupica je pravilna, ne boli, nisam imao nikakve upale, iscedke ili bilo šta slično. Normalno obavljam sve aktivnosti. Nisam ni znao da to postoji dok slučajno nisam video. Interesuje me da li treba da brinem? Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 22. 02. 2021.

Komentari na pitanje: #178744

    • Mr sci. med. dr Dragana Petrović-Popović 22. 02. 2021.

      Postovani, tako je, potpuno izlecenje je moguce jedno operacijom. OVako stalno postoji mogucnost da dodje do infekcije, koja je pracena bolom, otezanim sedenjem, gnojnim sadrzajem..... tada je neophodna antibiotska terapija i tako u krug. Srdacan pozdrav, dr Dragana Petrovic-Popovic

    • Poštovana, hvala na brzom odgovoru! Jedino što me interesuje da li je lečenje u smislu operacije neophodno i da li postoji mogućnost da se trenutno stanje pogorša ukoliko se ne operiše ova rupica? Veliko hvala na odgovoru!