Moja ćerka od osamnaest godina je uklonila mladež u februaru ali joj se formirao keloidni ožiljak za koji mi je rečeno da se teško rešava. Preporučeno je hirurško otklanjanje istog. Šta mislite o tome, promena je dosta tvrda, ali ne boli. Takođe, imam nedoumice oko histopatološkog nalaza. Imam li razloga za brigu?

    Odgovoreno: 05. 09. 2020.
    •

      Postovani,

      najbolje bi bilo da cerka dodje na pregled i ponese nalaz patohistoloske analize pa cemo sve detaljno obraaditi, pregled mozete zakazati i preko sajta Stetoskop, ako niste u mogucnosti ponovo postavite pitanje i uz njega patohistoloski nalaz i elikajte oziljak pa cu pokusati da odogvorim, ali napominjem da nista ne moze da zameni detaljan klinicki pregled,

      Srdacan pozdrav,

      Mr sci med dr Dragana Petrovic-Popovic

Komentari na pitanje: #172885

    • Mr sci. med. dr Dragana Petrović-Popović 09. 09. 2020.

      Postovani, patohistoloski nalaz Vaseg deteta je uredan, radi se o obicnom mladezu koji je uklonjen u potpunosti, tao da nemate brige. Oziljak za sada izgleda kao hipertrofican sto je takodje bolja opcija od keloidnog, treba sacekati i do odinu dana i onda napraviti pregled jos jednom, Preporucujem da nabavite Dermatix gel i plocicu i da to nosi i maze. Srdacan pozdrav,

    • Anastasija Belevic 05. 09. 2020.

      poštovani dr, saljem vam dodatno nalaz i sliku .Hvala vam puno!