Pštovani,
    Imam 57 godina, imala sam 2 infarkta i ugrađena su mi 2 stenta. Trenutno pijem 9 lekova. Pijem aspirin, zilt i redizorg, da li oni mogu da izazovu povećanje broja leukocita? Takođe, izlaze mi modrice po telu, pa me zanima da li to ima neke veze sa k rvnom slikom?
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      1) navedeni lekovi direktno ne mogu da utiču na broj belih krvnih zrnaca. 2) što se tice modrica postoje brojni razlozi za to. Generalno, ako je broj krvnih pločica ( trombocita snižen), to može biti razlog, ali i njihova poremećena funkcija pri normalnom broju izazvana pomenutim lekovima može biti razlog za nastanak sp ontanih podliva. U nastavku, postoje poremećaj faktora zgrušavanja krvi koje ovi lekovi mogu izazvati, ali se to ne dokazuje na osnovu krvne slike već t estovima hemostaze. U svakom slučaju, posavetujte se se lekarom koji vam je propisao navedene lekove kako bi vas uputio da potrebne laboratorijske analize.