Što je ana (hep2 substrat, igg) dalje piše: ne detektuje se, mrljasti (3+) . Ima li terapije za ovaj moj problem. Od 1973. God. Me liječe od tromboflebitisa donjih ekstremiteta, a tek sada, kada ne mogu da hodam duže od 50m. Traže ove rezultate od imuniloga. Lijek sintrom 4 (italijanski) nije mogao da mi razrijedi krv sa uzimanjem 1/2 tablete dostizao sam prokrvljenost do 1, 50, a sa uzimanjem 3/4 tablete prokrvljenost se kretala od 3, 8 do 4, 0. Krv mi je gusta i nije crvena, već kao da je prljavo crna. Budite ljubazni pa mio odgovorite, imate moj mail. Zahvalan lainović

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Ana je skracenica za antinuklearna antitela, cija pozitivnost moze govoriti u prilog izvesnih autoimunih oboljenja. Uz pozitivnost nekih drugih analiza (lac, protein c, protein s, kct, d-dimer, faktor v leiden mutacija) , moze govoriti u prilog postojanja sklonosti trombozama - dakle "trombofiliji", sto zahteva iscrpno ispitivanje u nekoj od laboratorija za hemostazu. U istoriji bolesnika, obicno postoje podaci o trombozama u mladjem zivotnom dobu, ucestalim trombozama, na netipicnim mestima za ovu bolest. Samo lecenje zapaljenja vena - "trombflebitisa" spada u domen vaskularnog hirurga.

Komentari na pitanje: #28222

    • Utice li ova bolest na zglobove ako je oboljenje oka uveitis?