Pre 2 godine mi je radjen carski. Ubrzo su mi se pojavile na krajevima reza sa leve i desne strane tvrde kuglice velicine graska. Dve godine je proslo i sada su malo porasle, velicina lesnika. Bole me jjedino kada imam menstruaciju ili ovulaciju ili kada intezivnije vezbam. Pre par dana se prvi put pojavio mali hematom ali je jako brzo nestao. Da li imam razloga za zabrinutost zbog tih kuglica?

    Odgovoreno: 16. 11. 2019.
    • Postovana,

      moguce je da se radi o hipertroficnom oziljkromena operise i posalje na PH analizuu ali i o endometriozi na osnovu Vaseg opisa i promena tokom menstrualnog ciklusa. Najbolje bi bilo poslati uzorak na PH analizu ako se radi o endometriozi. Napominjem da nista ne moze da zameni detaljan klinicki pregled te Vam predlazem da zakazet pregled.

      srdacan pozdrav,

      dr Dragana Petrovic-Popovic

Komentari na pitanje: #164848

    • Mirjana Mihajlovic 16. 11. 2019.

      Koliko to može da utiče na to da osoba zatrudni?