Poštovani,
    Molim Vas za odgovor: može li se pomoću testa na trudnoću, na bazi određivanja koncentracije hcg u urinu dijagnostikovati trudnoća par dana pre izostanka menstruacije, tj očekivanja sledeće menstruacije ili eventualnog njenog izostanka? Pod pretpostavkom da su menstruacije inače redovne i da je poznat dan očekivane menstruacije.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Sam test je nesiguran kada se radi i nakon kašnjenja menstruacije. Ako već ne možete dočekati sledeću menstruaciju, uradite beta hcg iz krvi.
      Pozdrav.