Poštovani doktore,
    Pre nedelju dana mi je urađena kiretaža na preporuku mog ginekologa, jer sam prethodno krvarila 18 dana. I nakon nedelju dana od urađene intervencije osećam bolove u stomaku i pomalo krvarim, pa Vas molim da mi odgovrite da li je to normalno. Nalaz hormona beta hcg posle urađene intervencije je u padu (sa 239 na 152).
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Pitanje je nedovoljno jasno. Zašto je urađena kiretaža? Jeste li bili trudni? Ukoliko je dijagnostifikovana intrauterina trudnoća prethodno, pa je rađena kiretaža, nalaz je uredan. Međutim, ukoliko je urađena kiretaža samo zbog kontinuiranog krvarenja, a vi još krvarite, imate i bolove, a beta hcg je pozitivan, hitno se javite u bolnicu, jer su sve to pokazatelji prisutne vanmaterične trudnoće.
      Pozdrav.