Poštovani,
    Pod redovnom sam kontrolom, papa je uvek II grupa, ćelije svih slojeva epitela bez atipije, imala sam ektopiju, a poslednji put mi je dr. rekla da mi je eritroplakija veća, celo polje se ne boji na kolposkopiji, samo je jod + na rubovima. Doktorka mi je savetovala da uradim biopsiju, da se nešto ne potkrade, uradila sam biopsiju i rezultat je: cervicitis chronica. Metaplasia matura squamosa mucosae endocervicis. Koilocytosis mucosae squamocellularis cervicis. N 72 zanima me da li je koilocitoza usko povezana sa hpv virusom, imala sam samo jednog partnera, ali pre 6 god. Posle toga nemam odnose, a sve je bilo u redu do sada, da li je moguće da sam se drugačije inficirala, to me posebno opterećuje. Rezultati briseva su uredni (bakteriologija), mada mi je sestra napomenula da brisevi nisu merodavni, ako mokrim, operem se pre davanja briseva i uzmem ih posle 9h, a sve sam tako uradila, moja dr mi je uzela bris. Uradila sam bris na hpv, rezultat tek u Avgustu, molim Vas recite mi šta mi vi savetujete i da li imam razloga za brigu i kakvu th mogu da koristim, zanima me Vaše mišljenje i savet. Inače, imam 30 god. Nisam udata. Hvala puno unapred, ja sam pisala pre mesec dana, nisam dobila odgovor.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 07. 2009.
    • Poštovanа,
      Vasa dr je uradila sve po protokolu. Koilocitoza je citološki kriterijum koji nas upućuje na postojanje virusa, te ono što je za Vas najbitnije, jeste upravo već urađena hpv tipizacija. Sačekajte rezultate.
      Pozdrav.