Postovani, 07. 09. 2009. Radjena mi je kiretaza, dijagnoza je bila missed ab. (vi nedelja, obilno krvarenje, bolovi, nije se registrovala srcana akcija) . To je bila druga, neplanirana, ali zeljena trudnoca. Prva je prosla uredno, bez komplikacija, i u avgustu prosle godine sam rodila zdravog decaka. Interesuje me koliko dugo moram da sacekam, kako bih opet pokusala da ostanem u drugom stanju, i koliko vremena treba da prodje, posle kiretaze, da bih uopste stupila u seksualni odnos? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Odnose, ako je sve uredno, možete imati za 2-3 nedelje, ali koristite zaštitu, da ne ostanete trudni narednih 6 meseci, kako bi se materica u potpunosti oporavila a i da uradite neke od analiza bitnih za naredno trudnoću. , torch, igm i igg, bris cerviksa na c. Trachomatis, mycočlasmu hominis, ureaplasmu urealyticum, bakteriološki pregled.