1. Šta su benigne reaktivne i reparatorne promene? Papanikolau 2 grupa

    Pitanje broj: #139592

    Poštovani,
    molim vas da mi protumačite-nalaze papa testa.
    Papanikolau-2 grupa bcc-benigne reaktivne i reparatorne promene napomena: vs-cb u brisu cervikusa: klebsiela-enterobacter spp: izolovana je candida spp. U malom broju dmp: epitelne celije, uvecanbroj polimorfounukleara, gramm-bacil.
    Molim vas da mi odgovorite na e-mail, ako je to ikako moguce,
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 24. 08. 2015.

Komentari na pitanje: #139592

    • Postovani, zamolila bih da mi protumacite nalaz: kvalitet brisa-zadovoljavajuci, vaginalna flora mesovita + le + en, IIIa grupa PAPA testa, atipicne skvamozne celije neodredjenog znacaja ASC-US, atipicne zlezdane celije neodredjenog znacaja AGUS.

    • Molim vas objasnite mi rezultat papanikolau testa 2 grupa gde je naznacena inflamacija I repenjrativne celiske promene. Da li je opasno? Dali treba da se urade Jo's neki nalazi, krv, mokraca?

    • Tanja Stanic 21. 05. 2022.

      Dobra vece. Uznemirena sam . Molim vas da mi protumacite ovaj nalaz 🤷‍♀️🤷‍♀️ Nalaz: CITOLOŠKI NALAZ Kvalitet brisa: zadovoljavajući Vaginalna flora: dederlajn STANDARDNI PAP TEST - BETHESDA KLASIFIKACIJA Nalaz: normalne pločaste i cilindrične ćelije Zaključak: Papanikolau II grupa - benigne reaktivne i reparatorne promene VS II BETEZDA. NILM

    • Postovani ,molim vas da mi protumacite nalaz .bris :xadovoljavajuc vaginalna flora:dederlajn .standardni papa test:BETHESDA klasufikacija.Nalaz:normalne plocaste i cilindricne celije zakljucak:papanikolau 2grupa-benigne reaktivne i reparatorne promene vs 2. BETEZDA,NILM.