Interesuje me sta se desava sa jajnom celijom kad mi je odstranjena materica, i da li postoji mogucnost vanmatericne trudnoce, s obzirom da mi je funkcija jajnika sacuvana.

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.
    • Odstranjenje materice hirurskim putem sa sobom nosi i slepo zatvaranje vagine (prema trbusnoj supljini) tako da mogucnost za vanmatericnu trudnocu apsolutno ne postoji. Jajna celija propada a funkcija jajnika je ocuvana i pruza Vam prirodnu hormonsku potporu jer pretpostavljam da ste mlada zena cim su jajnici ostavljeni (konzervisani) tako da ste time postedjeni prevremene menopause.