Postovani doktore, U velikoj sam dilemi dali ili ne da ugradim doticnu spiralu..Naime,vec godinu dana imam blago povisenu temperaturu i kao uzrok iste(posle detaljnih pretraga) utvrdjena je dijagnoza:Hyperplasio endometrii, uradjena eksplorativna kiretaza i histopatoloski nalaz-simpex. na prvoj kontroli, endometijum opet zadebljan-7mm, predlozena Mirena. Ja imam 44 godina, od toga sam 34 vec dijabeticar, dobijam oprecna misljenja od lekara o ugradnji spirale, jedni kazu ok, drugi, napravice mi sa secerom haos, prestace menstruacije, itd.. Molim vas za jos jedno misljenje-Vase!

    Odgovoreno: 28. 06. 2007.

    • Mirena je lek izbora za Vas bez dileme. Hyperplasio endometrii nije uzrok povisene temperature- to nije simptom koji je karakteristican za hiperplaziju- morate naci t.j. iskljuciti genitalni sistem kao uzrok povisene temperature. Prolongirane povisene temperature su uglavnom virusnog porekla te tu treba izvrsiti ispitivanje. ( Uradite CRP i kosultujte infektologa i imunologa).