Da li se trudnoca prekida ako je na pocetku a imam herpes zoster?

    Odgovoreno: 28. 06. 2007.

    • Herpes zoster je rekurentna forma infekcije virusom Varicelle Zoster (Ovce boginje) Istrazivanja su pokazala da je akutna (sveza) infekcija Varicelom udruzena sa 25 % sanse za infekciju (i moguca ostecenja ) ploda, dok rekurentna infekcija , Zoster ne nosi sa sobom rizik od oboljevanja ploda- to su pokazala i novija istyrazivanja.Ipak obavezna je kontrola ginekologa i konsultacija infektologa.