Postovani, Nakon sto mi je izolovana Ureaplazma, dr mi je prepisala sledecu terapiju: Hemomicin - 4 odjednom od 250 mg Eritromicin, 4 dana, 2 od 500 mg, ujutro i uvece. Pretrazujuci po internetu, zakljucila sam da je ovo prilicno kratka terapija u odnosu na prepisivane i da se eritromicin retko koristi kao th bas za ureaplazmu, tj. da na nju ne deluje. Antibiogram mi nije radjen. Da li je eritromicin standardni lek za lecenje U. i da li ova terapija moze imati uspeha?

    Odgovoreno: 28. 06. 2007.

    • Ja dajem Doxiciclin 2x1 10 dana i Hemomicin 2x1 10 dana oba partnera . Za vreme terapije bez odnosa i zena jedno pakovanje vaginaleta Mac-miror complex (12 dana). Ukoliko ovo ne pomogne eritromicin je alternativa kao i cindamicin(slabije je osetljiva ureaplasma na clindamicin0.