Najpre sve castitke na vrlo informativnom sajtu. Dakle, moj problem je sledeci. Ustanovljena mi je adenomioza uterusa, a UZ nalaz kaze: „Uterus u avf, u prednjem zidu, intramuralno, zahvata skoro citavu debljinu zida materice, nejasnih granica, nehomogene strukture adenomioza uterusa.“ Inace, imam 35 godina, 10 godina sam u braku, nisam imala trudnoca niti pobacaja. Ciklusi su mi redovni, na 26 dana, uredni, umereno bolni. Suprogovi rezultati, spermogram, su OK. Radila sam i HSG, nalaz je uredan, a uskoro se spremam i na laparaskopiju. Moje pitanje je kolike su mi sanse da sa ovom dijagnozom ostanem trudna i eventualno iznesem trudnocu? Usput, ovulacije ne izostaju, cak su mi folikuli takvi da i sam dr kaze da su „savrseni“. Endometrijum je npr. 12. dana, sa folikulom od 21x22, 11 mm. I uz najbolju nameru mog lekara da me salje sa analize na analizu, sa operacije na operaciju, ipak nije iskren da mi kaze kolike su mi sanse. S obzirom da sam vec na ivici zivaca i strpljenja najbolje je da konacno cujem jedan iskren odgovor, pomirim se sa sudbinom, i pokusam barem da ostanem psihicki zdrava.

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.
    • Vas ginekolog nije neiskren vec obazriv i ponasa se eticki. Kod takve dijagnoze je vrlo tesko reci koliki je procenat uspeha jer teorija je jedno a praksa drugo. Ono sto ja mislim da bi trebalo uraditi kod Vas ako vec nije je histeroskopija, (pa tek potom laparoskopija). Dalje ma kako ovo zvucalo kao otrcana fraza morate biti uporni istrajni i psihicki neoptereceni ( znam da Vam je tesko posle 10 godina) , ali nastavite.Nijedan ginekolog Vam nikad nece reci da nemate sansu jer bi to bila laz u sta smo se mi koji radimo ovaj posao nebrojeno puta uverili