Postovani doktore,ja imam 29 godina i po 3. put sam u drugom stanju. Meni je ostala ranica od drugog porodjaja nemarna sam jer je nisam ocistila ranica je ista kao pre 7 godina kad je i bio 2. porodjaj. Pa me zanima da li ona utice na plod deteta? jos jedno pitanje na ruci imam jednu bradavicu isto mesecima da li i ona utice na plod deteta ako je virusna?

    Odgovoreno: 24. 06. 2007.

    • "Ranica " (u najvecem broju slucajeva naziv za morfolosku na promenu na grlicu nastalu posle porodjaja) ne moze uticati na trudnocu kao ni bradavica na ruci toga se ne plasite. Ipak potrebno je uraditi kolposkopiju i PA nalaz ( sto treba uraditi jednom godisnje) kako bi bili sigurni da se ispod "ranice" ne krije nesto nezeljeno.