imam ranicu 10 godina papa test 2 grupa sad imam upalu doktor mi je predlozio spaljivanje ili laserso odstranjivanje ranice koja je dosta velika interesuje me vase misljenje i predlog.

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.
    • Ukoliko je Vas ginekolog posle niza godina procenio da je "ranica " vecih dimenzija no sto je bila potrebno je poslusati njegov savet, jer takva promena predstavlja tacku manjeg otpora i pogodno mesto za prodor infekcije. U tom smislu spaljivanje (DTK) ili laser evaporizacija su metode izbora.Ukoliko su prisutne patoloske kolposkopske slike predlazem biopsiju grlica pre intervencije.