Postovani Ass. Dr Milan Stefanović, interesuje me,posto mi se boravak na moru poklapa sa menstruacijom,na koji nacin da se "zastitim" da bi mogla da plivam,a da nekoristim pilule za odlaganje menstruacije. Da li je resenje u tamponima,i kako da ih koristi- (ako je odgovor potvrdan)?Takodje me interesuje koliko vremena smem da provedem na suncu. Unapred Vam se zahvaljujem S postovanjem Ivana

    Odgovoreno: 06. 06. 2007.

    • Resenje za Vas su tamponi.Sa njima mozete u vreme ciklusa plivati najmanje dva sata bez promene mada to zavisi od inteziteta menstrualnog krvavljenja.U vreme ciklusa postoji blaga depresija imuniteta koju izlaganje suncu potencira- tako da je moj savet u skladu sa preporukama koje mozete cuti svuda: izlaganje u ranijim jutarnjim i kasnijim popodnevnim satima uz koriscenje zastitnih faktora (jos bolje hladovine) i unos tecnosti.Osetljivost nasunce je individualna tako da Vam ja ne mogu odrediti satnicu- verovatno vec znate sta odgovara Vasem organizmu pa to postujte.