nalazim se u poćetnom periodu menopauze,43su mi godine, svako put kada mi menzes preskoći pribojavam se da sam trudna, to me toliko optereti, mada nemam redovan odnos,ali bojim se, kolika je mogućnost da se sada ostane u drugom stanju,ako može malo opširnije o tome,unaprijed zahvalna...

    Odgovoreno: 06. 06. 2007.

    • Period perimenopauze u kome se Vi nalazite karakterisu anovulatorni ciklusi- dakle ciklusi u kojima nema oslobadjanja jajne celije te samim tim ni moguce trudnoce. Ali nisu svi ciklusi takvi- neki su i ovulatorni tako da je nezeljena trudnoca u ovom periodu moguca. Ne mogu Vam reci u procentima kolike su sanse za trudnocu jer je svaka zena specificna za sebe.Ono sto Vam mogu reci je da bi trebalo da koristite zastitu: prezervative ili jos bolje da stavite spiralu MIRENU koja je idealna za period perimenopauze ( i sa aspekta zastite i sa aspekta ublazavanja simptoma). O njoj mozete procitati na ovom sajtu - tekst je u pripremi ili na 21dan.com