pozdrav javljam vam se u nadi da cete mi moci pomoci naime u braku sam 2 god.i pokusavamo dobiti dijete,ali ne ide.Uradila sam HSG-rezultati su ok,velicina svih organa je uredu,od nalaza hormona sam radila: B-ESTRADIOL,LH,FSH,PROLACTIN,THYROID STIM.HORM. i ovi rezultati su ok,radila sam inseminaciju nije uspjela,primala injekcije progesteron godinu,pila klomifen po 2 mjeseca,menstruacija mi nije redovna,stabilizuje se 3-4 mjeseca i onda ponovo kasni po 7-10-15 dana.Dr.kaze da ne zna sta je uzrok sto ne mogu ostat trudna,ima li jos neki nalaz koji bi mogla uraditi i ima li ime(dijagnoza) za ovako nesto i da li postoji terapija(osim vjestacke).Hvala vam unaprijed

    Odgovoreno: 28. 05. 2007.
    • Niste napisali da li je Vas suprug uradio spermogram i spermokulturu (pretpostavljam da jeste , ali moram da pitam) i da ste Vi bakterioloski ispitani (V+C bris, mikoplazma , ureaplazma , toxoplazma i hlamidija). Koliko vidim odradjeno je sve protokolarno i cini se da je sve u redu a trudnoce nema. Za pocetak pocnite da pijete tbl. folana 1 dn. i bedoxin tbl 2x1 (narocito ako ste pusac) i zaboravite malo na trudnocu. Znam da Vam je verovatno i ovo receno, ali psihicki momenat ma kako prozaicno delovalo moze biti kocnicar u Vasem nastojanju da posto poto ostanete trudni. Napravite pauzu u tim nastojanjima bar ovo leto, idite na odmor i opustite se - ne razmisljajte o trudnoci. Ako do jeseni to ne urodi plodom u dogovoru sa ginekologom koji Vas je pratio planirajte eventualno IVF.