Zanima me koji je najefikasniji nacin skidanja kondiloma( najefikaniji u smislu da se dobro i efikasno uklone a da se ne povrate)i klike su sanse da se oni povrate i u kom periodu posle skidanja? Cula sam za radiotalase sa analgezom, ali ne znam sta to znaci? Da li u drzavnoj ( nasoj, niskoj bolnici) mogu da se uklone radiotalasima ili laserom i sta biste mi Vi
    preporucili kao najpogodnije resenje sobzirom da treba da skidam kondilome? Postoji li neka sansa da se i kod Vas obratim bar za pregled ( gde i kada Vas mogu naci).Ja bih dosla , ali sumnjam da je to bas moguce.
    Pozdrav od Nislijke.

    Odgovoreno: 16. 05. 2007.
    • Pitanje kondiloma je pitanje koje se moze razmatrati sa najmanje dva aspekta. Prvi: tip i virulentnost uzrocnika ( ima ih 100-tinak ) i drugi odbrambene snage organizma. Posto se radi o intraepitelnoj infekciji tesko da se virus moze potpuno ukloniti pa je mogucnost njegovog recidiva u direktnoj zavisnosti od gore napisanog. Ipak treba ih tretirati i to radiotalasima  ili laserom. I jedna i druga metoda su podjednako uspesne , mada je opravak posle lasera laksi i brzi. Obe intervencije su bolne i izvode se u analgeziji (kratkotrajno intravensko obezboljavanje- ili uspavljivanje). Mozete me naci ove nedelje na ginekolosko-akuserskoj klinici
      cele nedelje prepodne osim u petak kada dezuram.