Postovanje Bila bih Vam zahvalna da mi pojasnite dijagnoze moje majke . Metrorrhagija n 92 Opp .cirettage explorativa factaest . U dobijenom materijalu se nalaze fragmenti atroficnog endometrijuma u proliferativnoj fazi . Takodje se vide iskidani delici ektocervikusa bez znacajnih patoloskih promena . Moja majka ima 87 godina .Intervencija je bila pre tri nedelje a krvarenje ima skoro svakodnevno . Sta dalje preduzeti . Pozdrav i svako dobro .

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • H-P nalaz ne ukazuje na patoloski proces- uredan je nalaz - a zena krvari. Tu nesto nije u redu.

      • Moguce da uzrok krvavljenja nije bolest genitalnog trakta (povisen pritisak, krvna bolest, proces koagulacije, bolest jetre, urinarni trakt, suljevi)- znaci proveriti sve ove navode.
      • Ako je verovati H-P nalazu sluzokoza materice se nalazi u proliferativnoj fazi sto znaci da je nesto stimulise a to moze biti jedino tumor jajnika- te treba proveriti UZ-cno genitalni sistem.
      • Ponoviti eksplorativnu kiretazu. Ako zena i dalje krvari -operacija ako je u stanju da je podnese.