Poštovani doktore Stefanovicu, pisem u ime svoje prijateljice i molim za odgovor,ona ima 35 god. troje djece, četiri abortusa i ponovo je u drugom stanju, namjerava ponovni abortus pa je interesuje kolika starost trudnoce treba da bude da bi intervencija prosla sto lakse, i koju kontracepciju joj vi preporucujete.

    Odgovoreno: 11. 07. 2008.
    • Nama je najlakse da radimo trudnocu od 6-8 nedelja, a obzirom da je vise puta radjala i abortirala kod nje ne bi trebalo da bude problema oko intervencije. Za nju je spirala Mirena kontracepcija izbora.