Postovni, Da li mozete da mi kazete sta znaci GARDNERELJOZ?Nalazim se u Kazakstanu,i lekar,ginekolog(Rus) mi je nakon vaginalnog brisa rekao da imam "gardnereljoz" i za to mi prepisao lek koji je antifungal pa pretpostavljam da su u pitanju neke gljivice. Unapred hvala

    Odgovoreno: 11. 07. 2008.
    • Gardnerella vaginalis je bakterija koja je indikator bakterijske vaginoze (poremecaj vaginalnog sekreta u kome dominiraju anaerobne bakterije- sto je i Gardnerella). Nije gljivica. Lek izbora je metronidazol (Orvagyl). Stavljajte Vag. Orvagyl jedno pakovanje i pijte tbl Orvagyl od 400 mg i Vi i partner 2x1 7 dana.