Postovani doktore, muz i ja od pocetka ove godine pokusavamo da napravimo bebu, ali bez uspeha. Menstrualni ciklus mi traje oko 26 dana, mestruacije su kratke, 3-4 dana, a krvarenje nije obilno. Prethodni mesec 20 dana ciklusa mi se pojavio iscedac braonkaste boje kao i naredna 3 dana, ali ne braonkaste boje vec roze/crvene, nakon toga sam dobila. Tako nesto mi se prvi put desilo. U toku pomenutog ciklusa sam davala krv za analizu hormona (4. i 20. dana ciklusa). Rezultate jos uvek nisam u mogucnosti da dobijem. Molila bih vas za misljenje o regularnosti mog menstrualnog ciklusa i posebno poslednjeg. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 11. 07. 2008.
    • Ciklus spada u normalne, a zadnja desavanja ukazuju na mogucu insuficijenciju zutog tela (sto moze biti uzrok steriliteta)- lako se koriguje Primolut-norom u II fazi ciklusa ako treba. Vi niste po definiciji jos uvek par koji ima problem a vise o tome procitajte u tekstu: Neplodni brak na ovom sajtu.