zbog cega dolazi do zacepljena jajovoda,ja imam policisticne jajnike ,terapiju pocinjem klomifenom pa me zanima kolko meseci to smem da pijem i ako nedodje do zaceca sta sledi dalje

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Do zacepljenja jajovoda najcesce dolazi zbog infekcije, endometrioze, prisustva anomalija, operacija na jajovodu ili tumora jajnika (koji pravi fizicku prepreku). Za pocetak 3-5 ciklusa a sta sledi u zavisnosti od problema. Moze da sledi HSG, laparoskopija, promena protokola indukcije, promena leka za indukciju (metformin, gonadotropini), IVF. Sve zavisi kako  reagujete na indukciju i sta je definisano kao glavni problem