Postovani doktore zivim u inostranstvu i imam dvoje male dece koje sam oboje odredjen period dojila. Poslednje dojenje moga sina trajalo je 5 meseci i posle upale zlezda,bolnih oticanja u predelu ispod pazduha lekar je pristao da mi da tablete za prestanak dojenja.Medjutim tablete su smirile upalu,kratko zaustavile nadolazak mleka da bih se mleko ponovo posle dva meseca pojavilo i to samo u levu dojku.To mleko i dalje nadolazi i izlazi i sada kada moj sin puni dve godine.Moj lekar tvrdi da je to normalno i da ne treba nista preduzimati sve dok je mleko gusto i bele boje,osim ako ne primetim neku drugu pojavu u promeni boje ili mirisu.Da li je to zaista normalno ili bi trebala da promenim lekara? Moje drugo pitanje je takodje povezano za istog lekara a radi se o tome da mi je na kontroli pre nedelju dana saopstio da imam tumor na materici,da je on to primetio i na predhodnim kontrolama ali da se velicina tog tumora nije promenila,da mu je to dalo za pravo da me vec ranije ne informise o tome, i da ne treba nista dalje raditi tj.neke detaljnije pretrage niti analize jer njegovo misljenje je da ne treba paniciti jer se od prethodne kontrole nije nista promenilo.Ja vec nedelju dana postavljam sebi pitanje:da li gresim ja sto imam sasvim normalan strah za svoje zdravlje ili gresi moj doktor sto je u svakom pogledu opusten tj.sve sto se meni desava to je normalno.Jedno veliko HVALA !

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Prvo vezano za mleko: nije normalno da ga imate i dalje i potrebno je uraditi prekid laktacije : Tbl. Bromergon od 2,5 mg 2x1 najmanje jedna kutija a ako treba i vise ( uz kontrolu  prolaktina- hormona koji stimulise lucenje mleka). Na zapadu postoji i lek Dostinex. Drugo: lekar je bio duzan da Vam kaze sta je video i mislim da je to njegova greska, ali posto se verovatno radi o miomu (benigni tumor materice-dobrocudan) on Vam o tome nista nije rekao- tu je sad Vasa stvar kako cete reagovati ( u smislu menjanja lekara). Miom je dobrocudni tumor materice i otprilike posle 30-te godine zivota ima ga svaka 3-5-ta zena. Potrebno je samo ga pratiti. (UZ-cno).