Dragi doktore, imam nepunih 17 godina i jako me zabrinjava moja menstruacija. Prvu sam dobila negde u petom razredu i uvek su mi bile neredovne ali svakog meseca sam ih dobijala ali sa kasnjenjem (nekad vise nekad manje kako kad) ali od početka ove godine stanje je sledeće: 22 januar, pa februar i mart nisam imala, pa 6 april, pa 15 maj i sad u junu nisam imala kao ni dosad u julu. Dali je to normalno, i sta mogu da uradim jer se mnogo brinem. PS moja majka je takodje imala neredovne cikluse ali su sad normalniji. Molim vas odgovorite mi posto se mnoogoo brinem. UNAPRED HVALA!!!!

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Neredovnost ciklusa moze biti Vase prirodno stanje (kao kod majke). Ukoliko niste ekstremno promenili tezinu ( i + i - ), ukoliko niste trudni, nemate pojacanu maljavost i iscedak iz dojke ne sekirajte se- to ste Vi . Ako je nesto od ovog prisutno onda je potrebno obratiti se ginekologu.