Postovani.Imam 32 god imam 2 djece.Porodila sam se 30.12.2007 godine.Nakon 3 mjeseca sam dobila menstraciju i otisla sam kod ginekologa na kontrolu.Rekao mi je da mi je endemetrijum zadebljajo ,da je moguce ostalo posteljice.Pila sam Dabroston tablete poslije kojih sam imala obilne i bolne menstracije i do cega nije doslo odlucivanja tog zadebljanja.Nakon 2 mje su mi uradili kirotrazu i poslije 15 dana na kontroli lijecnik mi je rekao da ponovo imam to zadebljanje.Dao mi je ponovo Dabroston pa kontrola poslije menstuacije.Molim vas da mi kazete kako da to rijesim od ovih tableta sam izgubila mnogo krvi i u nedoumici sm sta da radim?

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Prvo- napisite mi izvestaj patologa posle prve kiretaze. Moguce je da imate polip endometrijuma i da kiretazom nije skinut. Ako je stanje takvo kao sto pisete onda imate 2 puta: 1. ponovo kiretaza sa H-P verifikacijom i odmah nakon nje (u sledecem ciklusu) aplikacija spirale Mirene (ona deprimira endometrijum) i 2. Histeroskopija sa  odstranjivanjem eventualnog polipa , a  nakon toga  Mirena. U principu ista stvar samo je druga modernija i pod kontrolom oka. Obavezna je H-P verifikacija dobijenog tkiva. Nisam napomenuo- to nije bila posteljica- sigurno.