Postovani doktore, imam pitanje povodom nerazumjevanja rezultata koji su sledeci: VS II, can-Tv-dod-Bv+++ terapija: ovragyl tab 400mg 2*1/ za oba partnera i ovragyl vag1*1 Zanima me koja je infekcija u pitanju te hoce li imati posledica na kasniju plodnost mene i partnera? Partner je par puta tabletu popio na svakih 13-14h, ali uglavnom ih popije redovno. Hoce li to uticati na rezultat? A ja sam u sred koristenje vaginalete dobila menstruaciju te nastavila samo sa uzimanjem tableta. Mogu li svi ovi dosadasnji dogadjaji uticati da terapija bude neuspjesna? Unaprijed zahvalana.

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Ni meni nisu bas jasne skracenice koje ste poslali, ali po terapiji vidima da imate bakterijsku vaginozu i verovatno trihomonas vaginalis (Tv) pri cemu je propisana terapija adekvatna. Terapiju tbl. Orvagylom sprovedite 10 dana-oboje, Vi stavljajte 10 dana Vaginalete Orvagyl-a  posle njih i Vag. Canesten 3. Za vreme terapije bez odnosa i alkohola. Nedelju dana po zavrsetku terapije proverite sekret.  Nece biti posledica a lecenje ce biti uspesno ako ispostujete ono sto sam Vam napisao.