Postovani, posto vec vise od godinu dana ne mogu da zatrudnim, po vasem savetu, obratila sam se lekaru po tom pitanju.(postojala je 1 trudnoca pre god. dana ali sam imala spontani). Na prvom pregledu lekar mi je rekao da imam eroziju cerviksa i rekao da moram da uradim biopsiju da bi se utvrdili uzroci pa samim tim i lecenje. Posto zivim u inostranstvu i nisam sigurna u svog lekara ovde, zanima me da li je biopsija prvo sto treba da se uradi. Koliko je to hitno (prosle god. sam radila kolposkopiju i nista mi nisu pronasli) i da li lecenje i ispitivanje moze da saceka par meseci dok se vratim kuci.Ja nemam nikakvih tegoba i nista ne osecam povodom te bolesti. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Na sajtu imate tekst (ili ce biti ovih dana) : Neplodan brak-  procitajte - cisto da bi ste se upoznali sa problematikom koja Vas delimicno muci. Cervikalni faktor je vrlo vazan u procesu zatrudnjivanja i moze biti uzrok steriliteta. Ipak nista nije tako hitno da ne biste mogli da sacekate jos par meseci i te pretrage i eventualno biopsiju i tretman ne obavite kod nas. Niste napisali kakav je PA nalaz. Ako je II a i  pre god. dana II onda mozete sacekati dolazak kuci.