Postovani doktore znam da sam nestrpljiva ali bolovi mi ne dozvoljavaju da normalno funkcionisem,pa sam nestrpljiva sa vasim odgovorom.Posto ni jedan ginekolog ne moze ili nezna da mi pomogne ovde u Zrenjaninu nadam se da cete mi bar vi dati savet sta da uradim.U proslom pismu vam nisam rekla da imam 28 godina da sam u braku 10 meseci i da nisam nikada ostajala u drugom stanju.Da li je moguce da postoje priraslice na tom desnom jajniku da one stvaraju tako i dugotrajne bolove,da li je moguce da je endometrioza i kako se to leci.20-og jula bih trbala otici na more da li ce mi to pomoci mom stanju?Da li je moguce da je izostala ovulacija prosli mesec slucajnost(imala sam problem samo jednom pre godinu dana dobila sam 17-og dana ciklusa pa sam pila primolut nor)ili je mozda vezana za ove bolove?da li bi mi mozda neka hormonska terapija uklonila bolove?HVAAAALA VAM UNAPRED!

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Pa mnogo pitanja imate a sva su sa DA LI ? Prvo na sajtu ce se pojaviti tekst: Neplodni brak ovih dana pa ga procitajte; Drugo da li je moguce da imate priraslice i endometriozu- pa moguce je ziv covek moze da ima i jedno i drugo- a da li imate e to je stvar za ispitivanje- kako- najbolje laparoskopski, ali kada za to dodje vreme. Izostanak menstruacije- i to se desava- pravo na povremenu iregularnost ciklusa ima svaka zena i to se ne smatra patologijom- ukoliko se ponovi onda treba tragati za uzrokom. Kako se leci Endometrioza- hirurski (laparoskopija) i medikamentozno (Diferelin), ali prvo mora da se postavi dijagnoza iste (laparoskopska biopsija). Hormonska terapija bi uklonila bolove verovatno- ali tada ne biste mogli u trudnocu. Za Vas je savet da spustite loptu i idete na more- i to je vid terapije za Vas. Sada je leto i odmori tako da sve sto treba da se radi krenete u septembru ili oktobru. Leto je opustite se.