postovani, imam 31 godinu. vec godinu i po dana sam u braku. imam cesta krvarenja posle menstruacije u toku odnosa. ginekolog mi je nakon pregleda i ultra zvuka rekla da su mi cisticni jajnici i da treba da ostanem u drugom stanju, ali mi je ipak dala da izvadim hormonski status. krv sam izvadila 14 dana od prvog dana menstruacije. rezultati> FSH - 8.61mlU/ml - *(folik.4-13)(ovul.5-22)(luteal.2-13)(menop.20-138) Progesteron-1.77ng/ml - *(folik.0.7-2.61)(luteal.3.28-38.6) LH-32.49mlU/ml-*(folik.2.4-12.6)(ovulac.14.0-95.6)(luteal.1.0-11.4)(menop.7.7-58.6) Prolaktin - 23.60 ng/ml *ref vredn. (1.39-24.20) Testosteron - 1.05 ng/ml *ref.vredn.(z.0.05-0.62) molim vas da mi sto pre odgovorite da li su ovi rezultati u redu.. jer suprug i ja uporno pokusavamo da dobijemo bebu.. ali ne ide:( unapred zahvalna kristina

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Tako se ne radi. Prvo krvavljenja posle odnosa: zahtevaju ginekoloski pregled i pregled grlica -kolposkopski  i PA-test; Zatim hormonski status se radi od 2-4 dana spontanog menstrualnog ciklusa a u sredini i drugoj polovini ako treba. Dalje potrebno je da odradite vaginalnu mikrobiologiju (VS, V+C bris, genitalne mikoplazme i hlamidija), a suprug spermogram i spermokulturu za pocetak. Na sajtu ce se ovih dana pojaviti tekst- neplodni brak pa procitajte. Sto se tice ovih nalaza oni su u redu (za sredinu ciklusa). Takodje potrebno je propratiti ciklus UZ-cno (folikulometrija).