Postovani doktore, uradila sam test na hlamidiju i ispao je pozitivan i ja sam ocajna......Vec 2 meseca imam odredjene tegobe, bolove i probadanja u donjem delu, jako pojacan sekret, bol prilikom odnosa, sve simptome osim krvarenja u toku odnosa i van menstruacije. Papa test i kolposkopija su ok, vaginalni i cervikalni bris - negativan, mikoplazma i ureaplazma - negativne i samo me ovo snaslo! Zasto??? Radila sam hlamidiju prosle godine u maju i bila je nagativna, kako sada da znam od kada to imam, kad simptome osecam u protekla 2 meseca, ali sam mislila da je u pitanju urinarna infekcija, jer sam imala enterococus ali u malom broju sto se, kazu ne smatra infekcijom? Ono sto me brine je sto uopste nemam zelju za seksualnim odnosima i tesko budem vlazna, da li to ima veze sad sa hlamidijom ili ima veze sto pijem Yasmin od novembra i nikad nisam merila nivo Prolaktina, a htela sam to da uradim. Hocu da sacekam da decko uradi nalaz pa ako je i on pozitivan da zajedno pocnemo lecenje, a ipak bih uradila jos jednom kod nekog drugog ginekologa za svaki slucaj. Jako se plasim da mi ovo ne ostavi neke posledice u buducnosti kad budem zelela dete. Da li se hlamidija moze preneti toplom depilacijom intimne regije i da li je moguce da mi je preneo decko i da on mozda ima to dugo, a da ni ne zna jer nema nikakve simptome? Kako da saznam ko je od koga dobio hlamidiju? Hvala Vam najlepse na odgovoru...

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Nebitno je od koga ste i kako dobili hlamidiju i nema potrebe da ocajavate- stvar je prilicno svakodnevna i resiva. Bez obzira na nalaz decka lecenje oba partnera je obavezno. Infekcija koju imate i eventualno povisen PRL mogu biti uzrok nedostatka libida, kao i Vase psihicko stanje. Dakle nista nije toliko strasno da Vi padate u ocaj- lecite, izlecite i napred- show must go on.