Postovani, vec nekoliko meseci unazad imam problema sa ciklusom. Neredovan je. Nekada sam imala redovan ciklus, sto se promenilo pre cetiri godina kada sam se porodila, kasnije je ponovo postao redovan, ali poslednjih 6 mes, cesto imam ciklus na 26 dana, ovog meseca cak 22. dan. Na kolposkopskom pregledu u martu mesecu mi je utvrdjeno da imam ranicu na grlicu materice, dok mi je drugi lekar rekao da ta ranica nije strasna i da ne trebam da je tretiram nikako drugacije osim vaginaletama. Interesu je me da li je neredovnost mog ciklusa znak nekog oboljenja ili mozda ne trebam da panicim??? U novembru mesecu sam imala iscedak iz leve dojke, radila sam sve briseve i eho dojke i na kraju je utvrdjen poremecaj u radu hormona. Inace pijem antidepresiv ASENTRA vec 3 mes. Iscedak iz dojke se izgubio pocetkom ove godine... Da li mozda neredovnost mog ciklusa ima veze sa antidepresivom koji pijem ili je mozda nesto ozbiljnije u pitanju??? Unapred zahvalna Jelena Dinic

    Odgovoreno: 07. 07. 2008.
    • Svaka zena ima pravo na par iregularnih ciklusa godisnje i to se ne smatra patologijom. Ciklus traje 28 +- 5-7 dana - to je fiziologija. Lekovi koje pijete ne bi trebalo da uticu  na Vas ciklus- pre ce biti (ako jeste) moguca hiperprolaktinemija (koja moze biti uzrok iscetka iz dojke) te je moj savet da proverite nivo Prolaktina. Sto se tice "ranice" redovni kolposkopski i PA pregled  ce dati odgovor o tome da li i kada treba nesto raditi sa njom. Ako su nalazi PRL uredni nema razloga za brigu.