Postovani dr Stefanovicu , imam 25 godina , oko 6 meseci pokusavam da ostanem trudna i za sada nista. Znam da se dete ne dobija kada mi to pozelimo ali izvesna doza straha svakako postoji. Vec sam Vam jednom pisala i predlozili ste da uradim neke osnovne analize . Moram Vam reci da sam Vam jako zahvalna na razumevanju i ohrabrenju , jer samo jedan Vas meil i ja sam bila vec opustenija . Takodje sam imala srece sa novoizabranim ginekologom , koji je bio jako prijatan , verujte to jako puno znaci. Uradila sam tesove na mikoplazmu , ureaplazmu i hlamidiju , koji su negativni. Danas sam uzela rezultate vaginalnog i cervikalnog brisa , DMP: epitelne celije , raspadnuti PMN leukociti , gram pozitivni kokobacili. Patogene bakterije nisu izolovane. Ne znam sta ovo znaci (raspadnuti le,kokobacili). Da li trebam odmah da se javim lekaru ili da sacekam rezultate kolposkopije , Papa testa i UZ (koji su zakazani za pocetak avgusta)? Trenutno nemam nikakve smetnje . Unapred hvala , Gaga

    Odgovoreno: 07. 07. 2008.
    • Bris Vam je uredan- to sto pise je normalan nalaz- dakle normalna vaginalna flora. Nemate potrebe da se javljate ginekologu. Ukoliko subjeketivno imate pojacan sekret mozete uzeti 5-7 dana vaginalete Betadin (kao antiseptik). Na sajtu ce se ovih dana pojaviti tekst- neplodni brak- procitajte ga da bi ste ustanovili da Vi ne pripadate grupi kojoj je potrebna pomoc (t.j. kod Vas za sada nema razloga za zabrinutost- opustite se- leto je - uzivajte i trudnoca ce doci).