Postovani doktore,dijagnoza mi je cervicitis chronica i imam ektopiju i aw-epitel na grlicu.Radjena mi je HPV tipizacija i sada cekam rezultat,ali posto cu sigurno morati da cekam bar 10 dana,a neizvesnost me ubija,recite mi ,molim Vas,osim sto moram da saniram ektopiju,sta cu jos morati da preduzmem ako bude nadjen neki nisko rizicni,a sta ako bude nadjen visoko rizicni HPV?I da li pod obavezno znaci da uopste imam neki HPV posto mi je nalaz biopsije papilomatosis epitelii squamosi cervicis uteri.Cervicitis chronica virosa.Erosio in sanationem cervicis uteri?In sanationem verovatno znaci da je nesto pocelo da se sanira samo od sebe,jer nista nisam koristila,pa znaci li to mozda da postoji mogucnost da ce se organizam sam izboriti sa virusom?

    Odgovoreno: 07. 07. 2008.
    • Posto su rezultati biopsije dobri moj savet je da ubrzate sanaciju (izlecenje) grlica nekom od ablativnih metoda (Dijatermokoagulacija ili laser). Ne mora da znaci da imate virus (cak mislim da ga nece biti) a i ako ga bude a u zavisnosti od onkogenosti predstoje Vam samo kontrole redje ili cesce uz podizanje opsteg i lokalnog imuniteta (borba protiv infekcije).