Imam 41 god. Radi izostanka menstruacije (poslednja je trajala od 15-19.05.20008) sam bila ginekologu. Test na trudnocu je negativan, a isto se to pokazalo i prilkom pregleda ultrazvukom i sondom. Uzeo je briz. Kaze da je sve ostalo u redu i dao je lek "Primolut-Nor-5". Sad je 02.07.2008 g. Ovo mi se desava prvi put.Molim za odgovor.

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Najverovatnije se radi o pocetku popustanja ovarijalne funkcije sto nije neobicno za godine zivota koje imate. Taj period (popustanja) je dug i zove se perimenopauza a pracen je upravo neredovnim ciklusima i subjektivnim tegobama (znojenje, nesanica, talasi vrucine, razdrazljivost). Nema razloga za paniku i zabrinutost. Savet je da u sledeca 2 ciklusa od 16-26 dana  ciklusa uzimate Primolut-nor 2x1 . To ce Vas urediti ( u smislu ciklusa) za duzi vremenski period