Postovani, U 30 nedelji tridnoce, imam 39 godina, druga trudnoca (imam devojcicu od 5 godina). Nemam nekoh posebnih problema, ali me zbunjuje sto moj ginekolog me dosad nije pregledao drugacije osIm UZ. Nikakve preglede, briseve, papa isl. 3 meseca pre trudnoce uradila sam Papa i rezultat je bio: candida i kletocne promene koje asociraju na viruse - terapija Betadine vaginalete. Sada u toku trudnoce i nemam neko osobit iscedak (ponekad beluzlavi trag, jednom ili dvaoput sluzava smedji koncic), ali znam da neke infekcije i ne daju simptome. Uradila sam amniocintezu, proveravam urinu, urinokulturi (imam samo jedan bubreg, pa to svskako uradim povremeno) ali bi ipak zelela ako postoji neka prevencija u obliku masti ili vaginalete koja nije stetna u trudnoci, a bi bila nekakva zastita. Sta mi preporucujete? Moj ginekolog smatra da je sve u redu i da nema potrebe od nista. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Vas ginekolog je verovatno iskusan i zna Vas pa smatra da posto nemate bolove nije ni potrebno da Vas gleda. Papa imate od pre trudnoce i to je dovoljno. Ne zalite se na bolove i na pojacan sekret te Vas i ne gleda. Ipak jedan ginekoloski pregled bi bio pozeljan. Sto se tice vaginaleta ukoliko primetite pojacan sekret Vag. Mac-Miror _Complex ce biti dovoljne za Vas. Posle porodjaj obavezna kontrola grlica a ako se sumnja na virus i biopsija grlica. Pozdrav.