POSTOVANI DOKTORE MOLIM VAS DA MI DATE SAVET!sUPRUG I JA VEĆ DVE GODINE POKUŠAVAMO DA POSTIGNEMO TRUDNOĆU ALI BEZUSPEŠNO.KOD MENE JE SVE SAVRŠENO U REDU ALI ON IMA SLEDEĆI PROBLEM.SPERMOGRAM JE:BROJ SPERMATOZOIDA U MILILITRU:120.000.000 VOLUMEN:0.8 POKRETNIH 30% U MESTU 10% NEPOKRETNIH 60% lEUKOCITI 8-16AGLUTINACIJA + - .nALAZ BRISA URETREJE :STREPTOKOKA B KOJU TRENUTNO LEČI HEMOMICINOM I CIPROCINALOM.RECITE MI MOLIM VAS STA VI PREDLAŽETE U NAŠOJ SITUACIJI,DA LI JE MOGUĆE POSTIZANJE TRUDNOĆE SA OVIM REZULTATIMA ILI ...NISAM VAM SAMO REKLA DA JE MOKOPLAZMA,UREAPLAZMA I HLADIMIJA NEGATIVNA. HVALA!!!

    Odgovoreno: 05. 05. 2007.
    • Potrebno je postici bakteriolosku ispravnost, konsultovati urologa, pokusati sa poboljsavanjem spermograma ( u konsultaciji sa urologom) i po korekciji rezultata uraditi inseminaciju nakon specijalne pripreme sperme (centrifugiranje u specijalnom medijumu). Uz konsultaciju ginekologa i urologa probati 3 do 5 inseminacija i ako ne uspe spremati se za vantelesnu oplodnju.