Postovani doktore,interesuje me kako se moze primetiti razlika izmedju prskanja folikula i folikularne ciste?Procitala sam da kada dodje do prskanja folikularnih cisti ovulacija izostaje,pa da li to znaci da i sekret koji prati ovulaciju izostaje?Hvala

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Ako folikul NE PRSNE onda postaje folikularna cista a to znaci da u tom ciklusu nije bilo ovulacije, sto se ne mora odraziti na kvalitet sekreta (ovulatorni sekret je sekret pod dejstvom estrogena a folikularna ga cista produkuje).