U vaginalnom sekretu su mi pronadjene bakterije:E.coli u velikom broju i Enterococcus faecalis u masi,a pre mesec dana sam pobacila .da li su ove bakterije izazvale pobacaj i da li i kako mogu da ih izlecim?

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Vrlo je moguce da su ove bakterije dovele do infekcije posteljice koja se formira i sledstvenog pobacaja ( ako je materijal poslat na H-P pretragu mozda ce se patolog izjasniti u smislu infekcije). Uradite vaginalni i cervikalni bris (sa antibiogramom) i lecite po dobijenim rezultatima (antibiotik oralno po antibiogramu i lokalno vaginalete sa antibiotikom na koji su bakterije osetljive- mogu da se naprave ili vaginalete sirokog spektra: Neopenotran, poliginax, Mac-Miror-Complex).

Komentari na pitanje: #7091

    • Poštovani, u 20.nedelji sam imala spontani pobačaj, nosila sam blizance. Prenatalni test pokaži da su bebe genetski zdrave. Nakon što sam prokrvarila tog dana otišli do bolnice, ultrazvuk pokazao da su bebe vitalne, sa otkucajima srca, ali je pokazalo da sam otvorena jedan prst. Kasnije se iskomplikovalo, pukao mi vodenjak. U otpusnoj listi piše da sam imala infekciju Enterococcus SP. Ginekolog koji mi vodio trudnoću mi je samo jednom na početku radio briseve. Imala sam konizaciju grlić pre godinu dana. Zanima me da li je ta infekcija uticala na pobačaj? I u maju mesecu sam imala mised. Tada su mi rekli da se to događa svakoj drugoj ženi.

      U prilogu vam dostavljam otpusnu listu i molim Vas za odgovor i Vaše mišljenje.