Postovani Doktore, Molim Vas za misljenje i savet. Problem je sa mojim deckom. On ima 20 godina i radi teske gradjavinske poslove. Doduse radio je pre, vec je mesec dana na bolovanju i nikako da mu utvrde sta mu je. Simptome nema bas neke, jedino se zali (-o) na bolove u donjem levom delu stomaka. Prvo je rekao da ga boli u predelu slepog creva, pa da i nekad sa druge strane a u zadnje vreme mu izasla i zlezda u predelu prepona koja ga takodje boli. To se povuklo par dana i opet kaze da se pojavilo. Zbog cega je ta zlezda izasla? Bio je kod hirurga, rekao je da to nije slepo crevo, urolog je rekao da ima oslabljene trbusne zidove. Znaci li to mozda neki unutrasnji bruh? Kako moze da se utvrdi da li je bruh i da li to boli? Radili su mu biohemiju krvi gde je lym malo bilo povecan. U urinu dosta amorf urata. Sta je to? Da nije pesak? Sumnjali su i na to, ali vise pesak ne spominju doktori.Pre se zalio da mu je par puta bilo malo muka i da nema snagu. Nikakve druge simptome nema. Radili su mu ultrazvuk stomaka valjda i ok je. Urinokultura sterilna, pa mu jos jednom uzeli urin, gde su nasli bakterije. Radili mu bris na chlamidiju koji je negativan. Urolog je rekao takodje da ima prosirene kanaIe. nista vise. Sad ceka da ide opet sa tim rezultatima kod urologa. Medjutim bolovi mu ne prestaju, kaze da ne boli nesto strasno puno, nekad vise nekad manje i oseca toplotu u stomaku. Zbog cega su mu ti bolovi? Da li je moguce da je neka upala od bakterija ili zbog bruha? Sta dalje da radi? Koja ispitivanja da izvrsi? Da li da ide u bolnicu da ga opsirnije ispituju? Koju bolnicu biste Vi predlozili? Molim Vas odgovrite u najkracem mogucem roku jer smo dosta zabrinuti. Vec mesec dana ispitivanja i nikako da se utvrdi tacno razlog i da se to adekvatno leci. Hvala unapred. S postovanjem.

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Postovana, simptomatologija koju opisujete najvise ukazuje na slabost prednjeg trbusnog zida- dakle kilu koja ne mora biti konstantno prisutna. Moje misljenje je da Vaseg decka treba ponovo da pregleda hirurg. Ukoliko on decidirano negira postojanje kile  i problema sa crevima obratite se gastrologu. Obzirom da ne znam iz kog ste mesta ne mogu preporuciti bolnicu, ali iskusan hirurg ce znati da prepozna problem. Sa druge strane zlezda i slabost koju opisujete moze ukazivati i na prisustvo virusne infekcije te predlazem ispitivanje u tom smislu- obratite se infektologu. Pozdrav.