Imam 29 godina i bebu od 5 meseci koju dojim...moj problem je sto jos uvek nisam dobila menstrualni ciklus...beba je rodjena carskim rezom,bez ikakvih komplikacija.U drugom mesecu posle porodjaja sam isla na ginekoloski i ultrazvucni pregled na kome mi je receno da je sve u redu.Unapred zahvalna Ivana.

    Odgovoreno: 05. 05. 2007.

    • Pa to nije problem vec uobicajeno stanje stvari- dok doje zene zbog povisenog nivoa prolaktina nemaju menstruaciju i zasticene su od nezeljene trudnoce - uglavnom. Medjutim moze doci do ovulacije i bez pojave krvavljenja tako da ova zastita (dojenjem) nije sigurna i zato vodite racuna o nezeljenoj trudnoci (pogotovu zato sto je porodjaj zavrsen C-R-om).