Postovani doktore, juce sam imala namerni prekid trudnoce stare 2 nedelje, kiretazom. Sondom je bilo nemoguce zbog neotvaranja veoma zdravog i jakog misica materice. Bilo je bolno i stresno.Cak su me uz svu moju muku pohvalili da sam super zdrava i jaka. Krvarenje je prestalo danas. Primam 5 garamicina i popila sam triagil. Da li je potrebno jos nesto preventivno popiti ili primiti? Zanima me kada od danas mogu ici na bazen i stupiti u odnose sa svojim partnerom. Hvala najlepse, uvek imate lep, naucni i sarmantan odgovor.

    Odgovoreno: 28. 06. 2008.
    • Nista vise nije potrebno (mozete par dana piti kapi protiv krvavljenja). Ja obicno savetujem da se sa odnosima saceka do sledeceg ciklusa, ali ako Vam je to dugo 2 nedelje je donja granica (ako postoperativni tok prodje uredno). Vodite racuna da odmah ne ostanete trudni- ponovo- desavale su se takve stvari. Zastite se- kiretaza je najgori nacin kontracepcije.