Postovani doktore Stefanovic, Menstruaciju sam dobila 24.06. 2008.god. 3 dan menstruacije (26.06.2008) sam pocela piti KLOMIFEN. Trebam piti 2x1, 5 dana, znaci u ponedjeljak (30.06.2008) su mi zadnje dvije tablete. U ponedjeljak (30.06.2008) trebam primiti PERGONAL AMPULE. Zamolila bih Vas da mi objasnite postupak inseminacije,i zasto mi je preporucena PERGONAL AMPULA, posto trebam da radim po prvi put inseminaciju, jer prirodnim putem ne mogu da zatrudnim. Hvala Vam unaprijed na odgovoru Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 28. 06. 2008.
    • Klomifen: stimulise jajnik na produkciju jajnih celija; ciklus UZ-cno prati-(folikulometrija) i kada vodeci folikul-i poraste dovoljno (preko 20mm za stimulisani ciklus) daje se ampula pregnyla koja u roku od 30 h izaziva prskanje folikula (UZ). U tom periodu se radi inseminacija- ubacivanje oko 0,5-1,5 ml sperme direktno u matericu (preskace se grlic). Sperma moze biti nativna ili posebno spremljena u centrifugi i medijumu. Zena posle inseminacije lezi neko vreme i to je to.