Postovani doktore,za vas imam samo jedno pitanje,da li postoji neka krema,mast ili rastvor uz pomoc koje se mogu odstraniti spoljasnji kondilomi kod zene.Hvala vam na vasem vremenu i razumevanju.

    Odgovoreno: 28. 06. 2008.
    • Ima, ali zavisi koliki su i na kojoj povrsini su zastupljeni. Jel dovoljno?Mala sala. Kondilomi se mogu skidati trihlorsircetnom kiselinom, podofilinom, clavexom i Aldarom (nabavlja se u inostranstvu). Ako ih nema mnogo mogu se eliminisati ovim sredstvima- hemijski, ali to nikako sami ne smete da radite jer cete sebi napraviti strasne hemijske opekotine- to mora da Vam uradi strucno lice- ginekolog uz zastitu okolnog tkiva vazelinskom gazom- dakle neko ko je iskusan i zna kako se to radi: SAMI-NIKAKO!!!